Jak jsem pomohl Sunlightu nastavit procesy a připravit na růst v tržbách v obratu

Sunlight Systems je společnost, která má kořeny v Brně, byla založena kamarády a e-commerce nadšenci v roce 2011. Firma se zabývala primárně vývojem e-shopové platformy na php technologii, kterou kluci úspěšně exitovali a prodali společnosti NetDirect v roce 2017.

Moje výzva převzít Sunlight systém do správy začala oficiálně začátkem července 2021. Cíle byly jasné vytvořit optimální tým pro stabilizaci produktu a jeho kapacitní růst. A samozřejmě zvyšovat obrat a tržby což je logické v každém projektu 😊.

Optimalizace týmu a procesů

 

V první řadě jsem se zaměřil na efektivitu týmu. Optimalizovali jsme tým a jeho utilizaci času a rozložení práce v rámci placených prací a interních projektů. To nám umožnilo nejen plnit placené projekty, ale také se věnovat interním projektům, včetně stavby nových moderních webových stránek, zlepšujících naši prezentaci.

Základy pro růst

 

Růst vyžaduje pevné základy a efektivní procesy, což jsme úspěšně dosáhli. Zaměřili jsme se na strategii vývoje produktu, doplňkových služeb, obchodního procesu a komunikace se zákazníky. Aktivně jsme používali cross selling a efektivně nastavili proces vymáhání plateb. Zavedli jsme nové softwary pro projektové řízení, komunikaci a měření výkonu.

Inovace a Hybridní E-shopové Řešení: Naše aktivity vedly k úspěšné optimalizaci produktu, rozšíření nabídky služeb a získávání nových zajímavých zakázek. Vytvořili jsme revoluční Hybridní e-shop, schopný růst dle potřeb zákazníka, což krabicová řešení nezvládají. Toto řešení, vycházející z nejvyšší verze e-shopu Sunlight, je flexibilní a přizpůsobitelné individuálním požadavkům klienta.

V časovém horizontu 1 roku a 3 měsíců jsem dokázal:

  • Optimalizovat tým talentovaných lidí.

  • Nastavit procesy, umožňující vývoj a prezentaci vlastních projektů.

  • Definovat obchodní model s rozšířenou nabídkou produktů, zvyšující obrat i mimo získání nových klientů.

  • Navrhnout a implementovat nový web, zdůrazňující naši moderní identitu.

Proč mé působení trvalo pouze 1 rok a 3 měsíce? Odešel jsem z NetDirectu, a přijal výzvu podílel se na obřím projektu pro jednu z předních telekomunikačních společností na českém trhu, s více než 110 tisíci zákazníky v ČR. Tato výzva mě přivedla k novému dobrodružství, které vám rád představím příště!

Rád bych s vámi probral, jak mohu přispět k vašemu úspěchu.

Dejte mi vědět, kdy by pro vás byl vhodný termín pro online meeting, a já se postarám o přípravu. Můžete mi poslat časy, které vám vyhovují, a já se pokusím najít nejlepší možný termín. Těším se na naši konverzaci!